למה לינה משותפת לאחר לידה תשפר את חייכם ואיך כדאי לעשות זאת נכון?

רובנו לא שמענו על המושג "לינה משותפת" במהלך חיינו ואין גם סיבה שנשמע: לרוב האנשים, זה פשוט לא רלוונטי. עד שנכנסים לעולם ההורות ופתאום שומעים המון מושגים חדשים ומבלבלים. לא תמיד יודעים מה נכון ובטח שלא מבינים מה נכון ספציפית עבורנו.

 

אחד המושגים שחוזרים על עצמם הרבה בהקשר של שינה והורות, הוא "לינה משותפת", שפירושו לא בהכרח לישון עם התינוק באותה מיטה, אלא פשוט להישאר בקירבה גופנית מסוימת, שתאפשר לאם לנוח היטב, לתינוק להרגיש בטוח בעולם ולקשר ביניהם להיווצר בצורה הכי טובה שיש.

 

אז מה זה בכלל לינה משותפת ואיך זה יכול להקל עליכם בתקופה המאתגרת שלאחר הלידה? המשיכו לקרוא. 

 

לינה משותפת: מי צריך את זה?

בחברה המערבית של ימינו, נהוג מאוד להכין חדר נפרד לתינוקות: לאבזר, לעצב ובאופן כללי ליצור הפרדה בין התינוק לבין שאר המשפחה. מעבר לכך, שינה משותפת נתפסת כמאתגרת, כמסוכנת, כהפרעה להרמוניה המשפחתית ועלולה אף לעלות בחיי אדם.

אך מחקרים רבים מראים, שדווקא ההפך הוא הנכון. ללינה משותפת יש יתרונות רבים, עבור האם, עבור התינוק ועבור המשפחה כולה.

 

עבור האם, לינה משותפת היא פתרון מושלם לקימות מרובות בלילה. אחד הדברים הבסיסיים, שהרבה אימהות לא יודעות, הוא שהזכות לשינה, פחות או יותר נמנעת ממך בתור אמא טרייה. תינוקות לא יודעים מה זה יום ולילה עד גיל כמה חודשים, אז אפשר לנסות וליצור עבורם איזשהו סדר יום. 

 

לינה משותפת מאפשרת לאם לספק את צרכי התינוק מתוך מיטתה, בליטוף, בהרגעה או בהאכלה במיטה, מבלי צורך לקום, ללכת, לחזור וחוזר חלילה. אם האם מניקה, הלינה הקרובה והמגע הזמין מעודדים את יצור החלב וגם אם ההאכלה מתבצעת מבקבוק, אין ספק שהדבר מקל על האם, שלא צריכה לקום כל הזמן. אפשר לקחת את התינוק אליך, להאכיל אותו בישיבה במיטתך, להחזיר אותו למיטתו ולהמשיך לישון. 

 

מיותר לציין כי לצורה זו של שינה השפעה עצומה על החלמת האם לאחר לידה. בין אם הלידה הייתה טבעית ועל אחת כמה וכמה אם הייתה בניתוח קיסרי. הקימות המרובות אינן מאפשרות לאם לנוח כמו שצריך, לפצעים להתאחות ולגוף לשוב ולהתחזק. 

 

היתרונות בלינה המשותפת הם לא רק גופניים, אלא גם רגשיים. היתרון אולי המשמעותי ביותר בלינה משותפת, הוא יצירת קשר עם התינוק החדש. במיוחד כשמדובר בתינוק ראשון, המבט, ההאזנה ותשומת הלב של ההורה המטפל, יכולים לסייע מאוד בלמידה והבנה של שפת התינוק: מתי הוא רעב, מתי הוא עייף, איך לזהות את הסימנים ולספק את הצרכים באופן מהיר.

 

אם נסתכל לאורך ההיסטוריה, נראה, שהמצב הטבעי עבור תינוק, הוא לישון בקרבת האם, כמו בטבע. בטח שלא בחדר נפרד, במיטה נפרדת, הרחק מהוריו או מדמות מטפלת. הקירבה להורים והמהירות בה נענים צרכיו, משפיעים על ההתפתחות הפיזיולוגית של התינוק וגם על ההתפתחות הרגשית שלו: הוא לומד שהעולם הוא מקום טוב, בו הצרכים שלו מקבלים מענה ומהר, שהוא לא צריך לבכות כדי לקבל את מה שהוא צריך והדבר תורם להתפתחות תקינה ובריאה. 

 

אפס הפרדה לא חייב להתקיים בחדר ההורים, עם מיטת התינוק המחוברת לצד האם. ישנן משפחות שבוחרות בחדר נפרד, בו האם והתינוק ישנים יחדיו ובן הזוג נשאר בחדר ההורים או במקרים גרועים יותר, עובר לישון בסלון. 

 

לינה משותפת עם עריסה מתלבשת הנצמדת למיטת ההורים, מאפשרת למשפחה לשמור על התא המשפחתי, מבלי ליצור הפרדה בין ההורים, לערב יותר הורה אחד ולהרחיק את האחר. לאם ולתינוק הרבה יותר קל וכך גם נשמרת ההרמוניה והשלווה המשפחתית עד כמה שאפשר, אחרי הריון ולידה מטלטלים, ששינו את חיי המשפחה לעד. 

 

עריסה מתחברת: איך לא חשבו על זה קודם

גם אם כבר הכנתם מראש חדר לתינוק, אך לבסוף החלטתם שאתם מעדיפים שהוא ישן צמוד אליכם, זה בסדר גמור, כל החלטה היא הפיכה. עכשיו רק נשאלת השאלה: איך הכי כדאי לעשות זאת, כך שיהיה נוח ובטוח לכל הצדדים.

 

מיטה מתחברת היא פתרון המושלם ללינה משותפת, בה התינוק צמוד אליכם, אבל, לא במיטתכם. אתם לא יכולים להתגלגל עליו, לא צריכים לחשוש שהוא ייפול ועדיין יכולים ליהנות מכך שאתם לא צריכים לקום אליו בלילה. 

 

ישנן הרבה דרכים ליצור מצב בו העריסה נצמדת למיטת ההורים: לקחת מיטה רגילה ולחבר אותה, לבנות בעצמכם… אך בשום מצב לא תהיה לכם תחושת ביטחון, שאותה עריסה לתינוק שחיברתם למיטתכם, לא תזוז פתאום באמצע הלילה, לא תתנתק, לא יגרם נזק בעת החיבור ועוד תרחישים גרועים יותר או פחות, שעלולים לקרות. 

מיטה מתחברת, שמיוצרת בחברה עם שנים של ניסיון ומאות לקוחות מרוצים, תיתן לכם את השקט שכל כך דרוש לכם בתקופה המאתגרת שאחרי הלידה, שהמיטה שקניתם בטוחה ושאתם יכולים לישון בנחת.

 

בנוסף, הורים רבים בוחרים בפתרון של לינה משותפת, רק בחודשי החיים הראשונים ולאחר מכן מחליטים להשכיב את התינוק בחדר נפרד, או לפחות במיטה נפרדת. הבכי נעשה חזק יותר ואין חשש לפספס אותו ומצד שני המלמולים המתוקים מתחזקים אף הם ועלולים להפריע להורה השני. מיטה מתחברת לתינוק שרוכשים מחברה שזו ההתמחות שלה, הרבה פעמים ניתנת להשכרה וכך לא רכשתם רהיט מיותר שמשך השימוש בו כל כך קצר. 

 

מהמשפחה שלנו למשפחה שלכם

עריסה מתחברת של "מתלבשת", תכנס לביתכם, עם כמה יתרונות מובנים:

  • בטיחות – הסיפור של "מתלבשת", הוא לא סיפור על נגר אשר עוסק בעץ. לסבא שלמה, מהנדס מטוסים במקצועו, שבנה את ה"מתלבשת" הראשונה, שנים של ניסיון בהנדסת אנוש. הוא תכנן ובנה 7 אבי טיפוס עד שהגיע לבסוף למוצר המוגמר והמושלם, שהוא ה"מתלבשת" שאתם מכירים היום, היחידה בעלת מחבר בטיחותי
  • איכות – "מתלבשת" היא עריסה מתחברת מעץ בוק, חזק, יציב ויפה. במקרים של השכרה, לאחר החזרת העריסה לחברה, היא עוברת חיטוי יסודי, בדיקה שהיא שלמה, ללא סדקים, שברים או הדבקות, מה שלרוב אינו קורה מאחר והעץ כל כך חזק ואיכותי. ניתן להשתמש במתלבשת כעריסה המולבשת על המיטה, בעלת 3 דפנות; עריסה מולבשת על מיטה, עם דופן רביעית מחוברת או לחבר את הדופן הרביעית ובכך להפוך אותה לעריסה מתניידת ברחבי הבית. בכל צורה שתבחרו, המתלבשת קלה לתפעול ונוחה לשימוש.
  • משפחתיות – "מתלבשת" היא חברה משפחתית, שהתחילה מסב שבנה לנכדותיו עריסה והמשיכה לחברה עם הפריסה הארצית שהיא היום. תמיד נשבענו לעצמנו שגם כשנגדל, נעניק את היחס החם שהענקנו בהתחלה, לכל תינוק ותינוקת כאילו היו הנכדים הפרטיים שלנו. 

 

תתכוננו להתאהב

ללינה המשותפת יתרונות רבים, עבור האם, התינוק והמשפחה כולה. עריסה מתחברת מהווה פתרון מצוין לחודשי החיים הראשונים, עד שמבינים כיצד מארגנים את הסדרי הלינה בצורה חדשה.

העריסה המתחברת של "מתלבשת" מגיעה להשכרה או לקניה, באיסוף עצמי או עם שליח עד פתח הבית, מלווה ותומכת בכם בחודשים הראשונים והכל כך מרגשים, במשפחה המתרחבת.

 

למידע נוסף אודות העריסה לחצו כאן.

להזמנות ויצירת קשר:

שתפו:

שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם...

צריכים עוד מידע?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם